Делови за трактори

SHIN-LI AUTO PARTS CO., LTD. е производител на Делови за трактори. Поради нашите големи излез капацитет и силна калапи способност за прилагодување на производството, нашата компанија има извезуваат нашите производи на многу меѓународни пазари. Нашите производи се сертифицирани во согласност со барањата на клиентите.
Нашите

Делови за трактори

достапни во различни спецификации, се познати по ред завршна обработка, отпорност на корозија и издржливост. Овие ефективни производи се во согласност со дефинираните стандардите за индустријата.
 • Делови за трактори - Agricultural and tractor parts
Делови за трактори - Agricultural and tractor parts Делови за трактори - Agricultural and tractor parts
Делови за трактори
модел - Agricultural and tractor parts
Земјоделски и тракторски делови

Материјал:Осетливо железо FDC450~700
Референца на материјал:
Тајван Кина Јапонија У.С.. Европа
FCD450 QT450-10 FCD450-10 70-50-05 EN-ГЈС-400-10
FCD800 QT800-2 FCD800-2 120-90-2 EN-ГЈС-800-2

Технички детали:
Материјал: Леано железо
Име на бренд:
 • ОЕМ
 • ОБМ
Потекло: Тајван
Сертификација: ISO 9001
Време на достава на испорака: достапни акции,испратен во рок од 1 до 2 работни дена(зависат од количините на нарачката)
Боја: според клиенти’побарувачката
Површински третман:
 • Боја во прав
 • ED
 • Црн оксид
 • Галванизација
 • Топла галванизација
Метод на обликување:
 • Мувла од песок
 • Лиење со песок
Капацитет на кастинг(големина):
 • Машина за обликување HSP:L800*W1000*H600
 • Машина за обликување FBOX:L550*W450*H200
Тежина на производот: 0.5~150 кг
Капацитет на обработка(големина):
 • ЦПУ струг 100~700 мм(14 машини)
 • Центар за машини 100~700 мм(4Машини)

Карактеристики:
 • Компоненти обработени до/проследено со клиент’Спецификација
 • Професионално произведено во Тајван од обучени инженери
 • Најновата обработка и координирана инспекција на ЦПУ овозможи ISO90001 димензионално повторување,геометриска и позициона контрола.
 • Инженерите имаат одлично знаење за материјална примена.
 • Овозможува производи со висок квалитет за да одржат деловите подолго
SHIN-LI AUTO PARTS CO., LTD.
Agricultural and tractor parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
SHIN-LI AUTO PARTS CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за трактори, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за трактори производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Train Parts; Rail Parts; Locomotive parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHIN-LI AUTO PARTS CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за трактори, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за трактори производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Marine Parts, Boat Parts, Ship Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHIN-LI AUTO PARTS CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за трактори, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за трактори производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Wind Power Parts, renewable energy, wind energy
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings